American DJ FS1000SYS Spotlight
On order with the manufacturer!
  • Details
Features:
• High-powered, affordable followspot
• Bright 575W halogen lamp
• Uses a new specially designed reflector that produces the same or more light output as a 1,000W lamp
• New Iris design with a blackout feature
• Extruded aluminum casing
• Includes hanging bracket
• 120V operation
• Dimensions: 9" x 9" x 21"
• Weight: 24 lbs.
• Lamp: ZB-HX600, 120V 575W Halogen
• Includes LTS-5 tripod stand
More Information
Product Name American DJ FS1000SYS Spotlight
Brand American DJ
Condition New
MPN FS-1000
UPC 640282022590
Shipping Option Free Shipping to the Continental U.S.
Details
Features:
• Bright 575W halogen lamp
• Extruded aluminum casing
• Includes hanging bracket
• 120V operation
• Dimensions: 9" x 9" x 21"